20151223 111548

Pożar sadzy w kominie

O godzinie 10:52 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Biała Niżna. Ze względu do duży wiatr istniało bardzo duże zagrożenie przemieszczenia się ognia na sąsiadujące obiekty dlatego zadysponowano duże ilości sił i środków. Miejsce pożaru znajdowało się przy drodze główniej wiec ruch był kierowany wahadłowo, pożar ugaszono przy pomocy gaśnic, sprawdzono stężenie CO w budynku, sprawdzono czy nie ma ukrytego ognia przy pomocy kamery termowizyjnej, Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił Medycznych Czynności Ratunkowych osobą znajdującym się w budynku. Działania trwały około 1 godzinę. W akcji uczestniczyły: OSP Siołkowa, OSP Grybów-Biała, OSP Stróże(2 zastępy), OSP Biała- Niżna, OSP Polna, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Autor: Michał Świgut