Pomoc dla uchodźców – kolejny etap

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe dary przekazane do remizy oraz szkoły (remiza jest głównym magazynem dla naszej wioski – dary ze szkoły zostały przewiezione do remizy).

Do tej pory otrzymaliśmy dary około 35 razy + wszystkie te które zostały dostarczone do szkoły.

Dziękujemy uczniom wraz z opiekunami ze szkoły, strażakom oraz KGW za sortowanie darów, które odbyło się we wtorek.

Dzisiaj przyjmowanie darów (czwartek, 10.03) odbędzie się jak do tej pory od 17:00 do 19:00. Od następnego tygodnia zbiórki będę kontynuowane w każdy wtorek i czwartek od 17:00 do 18:00.


Ruszyły przygotowania budynku naszej remizy w celu przystosowania jej do przyjęcia uchodźców.

W związku z nadzwyczajną sytuacją wszystkie wynajmy remizy do maja zostają odwołane.

Wynajmy zaplanowane na dalsze miesiące (również przyjęcia komunijne w maju) mogą również zostać odwołane. Będę o tym informował z możliwie dużym wyprzedzeniem (sytuacja na ten moment jest bardzo rozwojowa i ciężko precyzyjnie wskazać jak się potoczy). W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny.

Dary zebrane w remizie w razie potrzeb będą przekazywane do głównego – gminnego magazynu lub na bieżąco dysponowane dla potrzebujących znajdujących się na terenie naszej wioski. Prosimy nie ustawać w czynieniu dobra!

Będziemy informować na bieżąco jakie grupy darów są na dany moment najbardziej potrzebne.

Aktualnie w remizie przygotowujemy łóżka oraz tymczasową “łazienkę” z prysznicem. Zwracamy się z prośbą o pomoc w wyposażeniu tej łazienki. Potrzebujemy konkretnych rzeczy: pralki + chemii, suszarki do ubrań, suszarki do włosów, regał/komodę/półkę, żelazko i tym podobne.

W celu uniknięcia nadmiarowych/zduplikowanych rzeczy zbiórka musi być skoordynowana – proszę o wcześniejszy kontakt w kwestii ww. rzeczy.
Jakub Radzik – tel 79 79 43 203.